PODZIEL SIĘ

Mało kto z nas fanów spodziewał się, że tytuł odcinka Unmasked wcale nie dotyczy wcześniejszego wyjawienia światu swojej tożsamości przez Olivera, ale ujawnienia, kim jest nowy mściciel Star City ukrywający się za maską Green Arrowa.

UWAGA NA SPOILERY DO ODCINKA “UNMASKED”!!!

Epizod rozpoczął się od pokazania Azjatki (Shea Shimooka) wykonującej rutynowe czynności jak każdego ranka. Nagle kobieta spostrzega w wiadomościach informację o wypuszczeniu z więzienia Olivera Queena (Stephen Amell), po czym szybko ubiera się w kostium nowego Green Arrowa.

Później dochodzi również do spotkania Olivera z nowym (nową) Green Arrow, kiedy ten pierwszy sugeruje, aby współpracował z policją. Wtedy nowy Arrow ucieka, a Oliver rusza w pościg za nim (nią), zanim ten (ta) nie ucieka.

W finałowej scenie kobieta pojawia się w lokalizacji znanej fanom serialu – przed nagrobkiem Roberta Queena, za spalonym doszczętnie Queen Mansion. Kobieta nazywa Roberta „tatą”, wspominają przy okazji, że Oliver jest bardziej podobny do niego oraz niej samej bardziej, niż sądziła, bo nie daje nigdy za wygraną.

Pomimo że nie poznaliśmy jej tożsamości, to jednak ostatnia scena wydaje się potwierdzać, że ów kobietą jest nie kto inny, jak Emiko Queen.

W komiksach Emiko jest córką Roberta Queena i Shado, która została porwana i wychowana przez Simona Lacroixa aka Komodo, gdy była jeszcze małym dzieckiem. Emiko dorastała pod opieką Komodo i tak zwanych Outsiderów, jednak ostatecznie zabiła swojego przybranego ojca, gdy ten walczył z Oliverem. Dziewczyna wróciła do Seattle z Oliverem, pomieszkując z nim oraz działając jako jego pomocnik w walce ze zbrodnią, Red Arrow. W ostatnich latach Emiko bardzo często ratowała z opresji Olivera, prawie poświęcając życie w trakcie jednej z akcji. Dołączyła także do drużyny Teen Titans.

Wracając jednak do jej serialowej wersji, na razie nie jest do końca jasne, jak komiksowa historia z jej udziałem została zaadaptowana. Pewnie przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę na odpowiedzi, ale samo rozwiązanie tej tajemnicy wydaje się dosyć ciekawe. Szczególnie zważywszy na fakt, iż Shado w „Arrow” jest młodsza od jej wersji znanej z komiksów DC. Ciekawym jest także, jak scenarzyści wyjaśnią fakt, że Robert jest jej ojcem, skoro obiektem westchnień Shado był Oliver, nie jego ojciec. Być może Robert spotkał i wdał się w romans z Shado dużo wcześniej, zanim poznała Olivera na wyspie? A może po prostu Emiko myli się co do tego, że Robert jest jej ojcem, a w rzeczywistości jest nim Oliver (haha, wiem! Weird!).

Jedno jest pewne – coś jest na rzeczy, skoro Komodo już poznaliśmy w sezonie 3, to czemu Emiko nie miałaby zostać wychowana przez niego? Wykorzystanie starej fabuły do budowy nowej, uzupełnionej o fakty z przeszłości wcześniej niepokazane, nie byłoby wcale nowością w Arrowverse, a na pewno świetnie uplecioną intrygą. Oczywiście, jak wszyscy pamiętamy, Oliver ma już siostrę (przyrodnią), która stała się mścicielem. Tak, mam na myśli oczywiście Theę Queen (Willa Holland).

Na pewno już niebawem dowiemy się, dlaczego Emiko założyła strój nowego Greena Arrowa, a także na czym dokładnie polega jej krucjata. Jeśli intryga zostanie odpowiednio pociągnięta, to sezon 7 może się naprawdę ciekawie zakończyć.

“Jedyne, co mu pozostało do zrobienia – i nie musi umierać, aby to zrobić – to pozostawienie swojego dziedzictwa.” – wyjawił Stephen Amell w jednym z wywiadów na początku tego roku. “Ponieważ mamy wszystkie inne seriale, które istnieją. Tak więc czy Arrow byłoby kontynuowane pod nieobecność Olivera Queena, czy ktoś inny podjął płaszcz Zielonej Strzały… Myślę, że pozostawienie spuścizny to ostatnia rzecz, którą może zrobić dana postać.”

Jaka jest Wasza reakcja na nową Green Arrow? Podzielcie się opinią!

Serial “Arrow” emitowany jest w każdy wtorek nad ranem czasu polskiego w stacji CW.