PODZIEL SIĘ

Colton Haynes zaliczył niedawno powrót do roli Roya Harpera w serialu „Arrow” i to w dodatku na kilka odcinków. Najciekawszym motywem tego powrotu jest pewien bardzo ważny i szczególny Easert egg, który otrzymaliśmy w odcinku „The Thanatos Guild”.

UWAGA NA SPOILERY DO EPIZODU “THE THANATOS GUILD” ! ! ! JEŚLI NIE OGLĄDAŁEŚ JESZCZE ODCINKA – NIE PSUJ SOBIE ZABAWY ! ! !

W epizodzie, o którym mowa, Team Arrow na chwilę zostawił na bok zmagania z Diazem tylko po to, aby zmierzyć się z kolejnym zagrożeniem pod postacią Ligii Zabójców. Przed ligą ostrzegła ich Nyssa al Ghul (Katrina Law), która wyjawiła, że Malcom Merlyn (John Barrowman) tuż przed swoją śmiercią utworzył zbójecki odłam Ligii Zabójców. Odłam ten został nazwany Thanatos Guild. Leader grupy, Athena (Kyra Zagorsky), przybyła do Star City w poszukiwaniu mapy, która miała ją zaprowadzić do jakiegoś tajemniczego, starożytnego skarbu, do którego Thanatos Guild wierzyła, że tylko Thea może ich zaprowadzić.

Thea Queen (Willa Holland) oraz Roy niechętnie zaoferowali pomoc, pomimo że planowali opuścić miasto. Duet miał wyjść na miasto razem z Nyssą, Oliverem Queenem (Stephen Amell) oraz Johnem Diggle (David Ramsey). Pojawił się jednak pewien znaczący problem – Thea przejęła tożsamość oraz kostium Arsenala po Royu.

W rezultacie Roy wyszedł na miasto w innym przebraniu – skórzanej kurtce oraz czapce baseballowej ze srebrną naszywką.

Dla fanów zaznajomionych z komiksowymi przygodami Zielonej Strzały ten ubiór Roya może się bardzo kojarzyć z elementem kostiumu Harpera, który można było zobaczyć w ostatnich latach podczas New 52. Od tamtego czasu czapka ta stała się pewnego rodzaju ikoniczną częścią stroju Arsenala/Red Arrowa.

Biorąc pod uwagę to, jak różny od komiksowej wersji był kostium serialowego Arsenala w „Arrow”, który tak naprawdę był czerwoną wersją stroju Olivera (co bardziej pasowało do późniejszej postaci Red Arrowa, którym to był oczywiście Roy Harper), to śmiało można powiedzieć, że wielu fanów nie spodziewało się pojawienia czapki jako elementu kostiumu byłego Arsenala.

Fakt ten jednak z pewnością zachwycił niejednego z fanów (ja do nich należę również). Co ciekawe, tutaj przypomniałem sobie, że jakiś czas temu Marc Guggenheim wspominał podczas jednego z wywiadów, że może i nie uda im się wprowadzić wszystkich postaci z DC Comics do Arrowverse, jednak na pewno możemy się spodziewać wielu nawiązań oraz Easter Eggów. Marc przyznał również, że starają się z nich korzystać tak często, jak to tylko możliwe, oczywiście zachowując pewien sens tego, co robią.

“Arrow” emitowany jest w każdy czwartek czasu amerykańskiego (piątek rano czasu polskiego) przez stację CW.