PODZIEL SIĘ

W odcinku finałowym pierwszej połowy bieżącego sezonu serialu „Arrow” drużyna Zielonej Strzały rozpadła się z powodu problemów z zaufaniem. Odejście z ekipy Curtisa (Echo Kellum), Rene (Rick Gonzalez) oraz Dinah (Juliana Herkavy) oraz rosnące zagrożenie ze strony Caydena Jamesa (Michael Emerson) – sprawy z pewnością zaczęły się komplikować.

Jednakże Curtis oraz Felicity (Emily Bett Rickards) łączy coś, co wykracza poza ich wysiłek, jaki wkładali do tej pory wspólnie, natomiast teraz oddzielnie, w zwalczanie przestępczości. To, co ich łączy, to przyjaźń zarówno prywatnie, jak i pod kątem biznesowym. Z tym że rozpad w drużynie Arrowa to kolejne napięcie w ich relacji, które będą musieli przetrwać. Sytuacja zdaje się być coraz bardziej napięta, zaczynając od Felicity decydującej o nazwie start-upu, użycia funduszy przeznaczonych na firmę, po użycie urządzenia bez wiedzy Curtisa, które wspólnie zaprojektowali.

 

Według Kelluma “napięcie” to zdecydowanie zostanie wzięte pod lupę podczas drugiej części szóstego sezonu „Arrow” i przyjaźń pomiędzy nimi ostatecznie się rozwinie.

“Wiecie, myślę, że Curtis i Felicity będą starali się odłożyć na bok ich osobiste emocje i skupić się na biznesie oraz tworzeniu jakiegoś niesamowitego produktu lub technologii, żeby pomóc ludziom albo być znaczącymi w jakimś większym przedsięwzięciu.” – zdradził Kellum. „Tak więc sądzę, że będą starali się skupić właśnie na tym, co wcale nie oznacza, że nie pojawi się pomiędzy nimi jakieś napięcie. Wiecie, to nie oznacza, że niektóre decyzje nie będą pozbawione irytacji, czy czegoś w tym stylu.”

To skupienie może przyjść z pewną trudnością. Nie tylko Cayden James zwiększa ryzyko. Mister Terrific oraz reszta byłego Team Arrow chcą uformować własną drużynę, aby poradzić sobie z Jamesem, co może w pewnym stopniu kolidować z planami Green Arrowa. Jednakże Kellum zdradził, że pomimo tych wszystkich przeciwności, Curtis i Felicity posiadają zdolności do tego, aby pracować razem, nawet jeśli są zaniepokojeni całą tą sytuacją.

“Myślę, że to tylko jedna z tych rzeczy, z którą musisz się pogodzić i robić to, co jest najlepsze dla wszystkich niż to, co jest dla Ciebie najlepsze.” – oznajmił Kellum. “Myślę, że oboje posiadają pewien dystans, co pozwala im odłożyć na bok swoje własne potrzeby i, no wiecie, zebrać się razem i wykonać dobrą robotę. I to jest to, co, jak sądzę, zostanie pokazane lepiej pod koniec sezonu. Ale nadal będzie widać napięcie pomiędzy nimi. To jest coś, co bezwzględnie zostanie pokazane.”

“Arrow” jest nadawany w każdy czwartek w telewizji CW.