Aktor Kendrick Sampson, znany m.in. ze „Sposób na morderstwo”, dołączy w najbliższym czasie do obsady serialu „The Flash”. Rola, jaką ma zagrać, to Brainstorm, który – jak się okazuje – może być jednym z meta-ludzi z autobusu, o których zaciekłą walkę toczy Flash z Thinkerem.

Według magazynu Deadline Sampson ma zagrać w co najmniej kilku epizodach jako Dominic Lanse, arcy nemezis Mr Terrifica, zwany również Brainstormem. W serialu natomiast ma być podobno nieświadomym na początku swoich zdolności meta człowiekiem. W pewnym momencie otrzymuje moc czytania ludzkich myśli – nieważne, czy robi to świadomie, czy też nie. Lanse pojawi się w zimowym finale połowy sezonu.

Pseudonim Brainstorm w komiksach DC był używany przez kilku złoczyńców, wliczając w to przeciwników Justice League oraz Legionu Superbohaterów. Lanse jest znany ze swojej interakcji z Mr Terrifikiem. Przestępca został powołany do życia w pierwszych trzech numerach “Mister Terrific”, serii wydanej przez DC jako jednej z cyklu „DC New 52”.

The Flash” emitowany jest w każdy wtorek (środę rano czasu polskiego) w CW.