PODZIEL SIĘ

Fani Marvela są ochoczo nastawieni na wejście Blade’a do Marvel Cinematic Universe, ale aktor z oryginalnego live-action nie jest zainteresowany zrzeknięciem się roli.

Wesley Snipes, gwiazda trylogii Blade, zatweetował całkiem konkretną odpowiedź na pytanie o to, kto powinien zagrać “następnego” Blade’a. “Jeśli ktokolwiek zapyta: “Kto powinien być następnym Blade’em?” – tweetuje Snipes, dodając emoji klapsa – “wiedzcie, że jest tylko jedna Blade’owa rodzina!”

Snipes od lat sugeruje, że jego czas grania Blade’a być może przeminął, nawet gdy prawa do postaci wróciły do Marvel Studios. Kevin Feige powiedział, że nawet jeśli nie ma najbliższych planów co do postaci, Blade jest na marvelowskim radarze.

“Myślimy, że byłoby to świetne. Kiedyś.” – mówi Feige – “Moja kadencja zaczęła się 17 lat temu i do tej pory były dwie rzeczy, które jakby zapoczątkowały współczesną erę. Pierwszą taką rzeczą, na którą ludzie zareagowali: “O, jest tu życie” byli X-Meni, ale kilka lat wcześniej pojawił się właśnie Blade – postać, o której nikt dotychczas nie słyszał, która pojawiła się w kilku numerach “Tomb of Dracula” czy czegoś takiego, stała się wielką franczyzą.”

“postać Blade’a to teraz dziedzictwo. Myślę, że fajnie byłoby coś z nim kiedyś zrobić.”

Wesley Snipes zagrał Blade’a w filmach trzykrotnie: najpierw w Blade od New Line Cinemas z 1998 roku, później w Blade II z 2002 roku i w Blade: Trinity z 2004 roku. W 2012 r. ujawniono, że prawa do postaci powróciły do Marvela, a w 2013 r. plotki głosiły, że studio ma otwarty projekt nowego filmu z Blade’em.

Blade został stworzony przez Marvela Wolfmana oraz Gene Golan i po raz pierwszy pojawił się w Tomb of Dracula #10 w 1973 roku. Blade’a, aka Erica Brooksa, urodziła w 1929 roku w Londynie prostytutka. Wampir, Deacon Frost, pożywił się matką Brooksa, gdy ta rodziła, co skończyło się tym, że Blade nabył zdolności wampirów, ale nie ich słabości. Blade wykorzystuje te specjalne zdolności do polowania na wampiry i inne stworzenia nocy.