UWAGA na spoilery z epizodu Legends of Tomorrow 2×17!

Finał 2 sezonu DC’s Legends of Tomorrow był pełen zaskakujących niespodzianek. W odcinku zatytułowanym “Aruba” mogliśmy zobaczyć jak śmierć poniosła  jedna z postaci, która miała ogromny wpływ na Arrwoverse.

Po pokonaniu Legionu Zagłady, Drużyna musiała stoczyć walkę z Eobardem Thawnem/Reverse Flashem. Jeden z głównych wrogów Flasha i przywódca Legionu Zagłady uznał, że potrzebuje pomocy, by pokonać Legendy. Więc cofnął się w czasie i zebrał armię swoich duplikatów, tworząc w ten sposób armię niemożliwą do pokonania.

Gdy Thawne i jego duplikaty walczyły z dwoma Drużynami Legend (jedna z nich wróciła się w czasie), Sara Lance użyła Włócznię Przeznaczenia i dokonała niewielkiej zmiany w rzeczywistości.

Eobard nie wiedział o tym i po odebraniu jej Włóczni próbował ponownie zmienić rzeczywistość. Nie wiedział, że Sara pozbawiła Włócznię mocy. Sprawiło to, że Black Flash (potworna wersja Huntera Zolomona/Zooma) miał dość czasu, by dogonić i zabić Thawne’a.

Black Flash starał się złapać Eobarda przez drugą połowę tego sezonu. Thawne przez cały ten czas starał się uciekać przez nim i nie zwracać na siebie jego uwagi. Nie trzeba dodawać, że sprowadzenie całej armii swoich duplikatów było właśnie tym, czego starał się unikać.

 

Mimo, że Eobard spotkał swój koniec w finale drugiego sezonu, to z pewnością jego śmierć była doskonała. Jego ostatnia walka z Legendami zasługuje na miano imponującej i epickiej. Biorąc pod uwagę jego rolę w życiu Flasha i Legend oraz jego rolę w komiksie, Eobard jest jednym z najbardziej bezwzględnych i imponujących postaci w Arrowverse.