PODZIEL SIĘ

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Black Lightning zostało zamówione jako seria, co czyni nadchodzącą produkcję 6 ekranizacją DC Comics, włączając w to iZombie, które niedawno dostało swój 4 sezon.

Greg Berlanti, wraz z The CW, zajmie się produkcją serialu od odcinka pilotowego, którego premierę zapowiada na początek przyszłego roku. Stacja emituje też seriale takie jak: Arrow, Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, a także Riverdale, oparte na Archie Comics.

Z niepotwierdzonych, jednak bardzo prawdopodobnych informacji wynika, że będzie to 13-sto odcinkowy debiut.

Już od dłuższego czasu The CW emituje seriale, które swoją tematyką trafiać mają do upodobań młodych odbiorców.

Przed przekazaniem Black Lightning do stacji, jego produkcją interesował się Fox; tak samo było w przypadku Riverdale.

O serialu wypowiedział się m.in. Salim Akil, producent wykonawczy i reżyser Pilota: “Jako młody chłopak mieszkający w Richmond, California wiedziałem o życiu więcej, niż powinienem. Obce nie były mi przemoc, śmierć, poczucie beznadziejności i uczucie, że nikogo nie obchodzi, co się ze mną dzieje. Komiksy były dla mnie dobrą ucieczką. Kiedy stworzono Black Lightning miałem jakieś 13 lat i byłem szczęśliwy, że wreszcie jest to superbohater, którego obchodziło otoczenie i ludzie tacy jak ja. Powoływanie go do życia w dzisiejszych czasach jest pewnego rodzaju nadzieją. Będzie pokazywał, że nasze pokolenie musi okiełznać i uwolnić swoją moc, by stać się swoimi własnymi superbohaterami.

Black Lightning to pierwszy solowy serial w tym uniwersum o Afroamerykaninie. Komiks stworzyli Tony Isabella i Trevor Von Eeden w 1977r.

Poznajemy losy Jeffersona Pierce’a, który już kilka lat temu postanowił zrezygnować z przebrania i drugiej tożsamości. Kiedy jednak jego córka zrekrutowana zostaje przez lokalny gang, komiksowy bohater powraca.