Agents of SHIELD AoS FLARROW.pl FLARROW Marvel Ghost Rider

Fanom Agents of S.H.I.E.L.D. z pewnością nie umknął fakt, że czwarty sezon serialu przyjął zupełnie inny schemat niż poprzednie. Przez ostatnie trzy lata agenci stawali przeciwko dwóm, trzem zagrożeniom rozłożonym w trakcie całego sezonu. Czwarta seria została podzielona na trzy części i każda z nich poświęcona jest innemu przeciwnikowi.

Najpierw S.H.I.E.L.D. znalazło kontrowersyjnego sojusznika w osobie Ghost Ridera, by pokonać jego wujka, który wykorzystał Darkhold w celu zyskania nadprzyrodzonych mocy. W drugiej fazie agenci zmierzyli się z Holdenem Radcliffem tworzącym masowo LMD, będących kopiami prawdziwych ludzi. Ten etap doprowadził do trzeciego, niosącego ze sobą skutki nierozważnych działań naukowca i stworzonego przez niego modelu AIDA.

Według Clarka Gregga, wcielającego się w postać agenta Phila Coulsona, ten format pozwolił im na zrealizowanie najlepszego, jak dotąd sezonu Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

“Właściwie to najlepsze trzy sezony, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, bo mamy trzy odrębne sekcje, które stawiam nad wszystkim innym.”

Henry Simmons, grający agenta Alphonso “Macka” Mackenziego zgadza się z Greggiem.

“To bardzo odważne posunięcie ze strony producentów. Mieli pewien format, a w tym sezonie rozerwali go na strzępy. Ostatni [etap] jest inny od wszystkiego, co do tej pory robiliśmy – uwielbiam to.”

Największym fanem nowego formatu może być jednak człowiek na szczycie, Jeph Loeb. Loeb, który kieruje działaniami Marvel Television, zachwala całą ekipę scenarzystów Agents of S.H.I.E.L.D., a w szczególności Jeda Whedona.

“Czapki z głów przed showrunnerami Jedem [Whedonem], Maurissą [Tancharoen], Jeffem Bellem i całą ekipą scenarzystów. Trudno uwierzyć, że zaczęliśmy ten sezon od wprowadzenia Ghost Ridera… później ruszyliśmy mechanizmy, by przejść do etapu LMD, który jest paranoicznym thrillerem w stylu ‘komu możesz zaufać’, a później zmieniliśmy to znów i stworzyliśmy alternatywną rzeczywistość, która ma odzwierciedlenie w świecie rzeczywistym. Złączenie tych wszystkich elementów razem jest nieprawdopodobne.”

Kolejny odcinek Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. już 19 kwietnia.