Producent wykonawczy Arrow – Wendy Miracle – powiedziała, ze cliffhanger, którego spodziewać się możemy w finale 5 sezonu będzie kontynuowany od początku sezonu 6. Zamysłem tego zabiegu ma być początek czegoś nowego i pełnego nadziei… pozostaje pytanie: dla widza, czy dla Olivera Queena?

Sezon 5 jeszcze trwa, a Miracle, Guggenheim i cała reszta załogi już zaczęła zdradzać czego możemy spodziewać się w następnym etapie przygód Zielonej Strzały.

“Oliver zmierza w kierunku nowego dziedzictwa. Odkłada na bok przeszłość, rodzinny ciężar bycia Queenem i zamierza przedefiniować to wszystko w trakcie nadchodzącego sezonu. Wszystko to jest nowe, a jego doświadczenie, wiedza i współpraca z zespołem ma mu w tym pomóc”

Podczas, gdy ostatnie odcinki obiecują nam niebezpieczeństwo i przemoc, to wciąż pozostawało kilka postaci, w tym Wild Dog i Black Canary których obecność w przyszłym sezonie pozostawała niepewna.Jednak zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, wspomniana dwójka, podobnie jak Thea, na pewno pojawi się na naszych ekranach i najważniejsze, na pewno nie w formie wspomnień Olivera. Miracle dodała, że publiczność może dowiedzieć się więcej o tych postaciach więcej, niż można się tego spodziewać. Nie ukrywajmy… brzmi obiecująco!

Znalezione obrazy dla zapytania wild dog black canary

“Wkraczając w szósty sezon, nie możemy nazywać go rebootem, ponieważ serial wciąż nazwa się Arrow i wciąż opowiada o przygodach Olivera i jego zespołu, to jest część która nie ulegnie zmianom, jednakże nie zamierzamy kontynuować flashbacków.”

Według Miracle, wyeliminowanie tego typu narzędzi do opowiadania wydarzeń z życia Olivera, otwiera wiele możliwości i nada pewnej elastyczności w formie przekazu, co oczywiście nie oznacza rezygnacji z nawiązań do wspomnień związanych z Oliverem, czy każdym innym bohaterem.

Znalezione obrazy dla zapytania ragman curtis wild dog

“Daje nam to nowe możliwości na wprowadzanie nowych złoczyńców i opowiadanie wielu ciekawych historii powiązanych z bohaterami. Ułatwia nam to też zadanie w kwestii nowych bohaterów, których pojawienia się nie mieliśmy jak wytłumaczyć. Widzieliśmy trochę wspomnień Wild Doga, czego powiedzieć nie możemy o Dinie. Jeśli pojawi się nowa postać, lub postanowimy wrócić do Ragmana, to flashbacki na pewno nam pomogą i zostaną wykorzystane.”

Przypominam, ze kolejne spotkanie z Arrow już w tę środę, o 20:00 czasu amerykańskiego.

I jeszcze jedno pytanie, jakie są Wasze oczekiwania wobec sezonu 6? Jest coś czego nie chcielibyście zobaczyć, albo wręcz przeciwnie – marzycie by coś się w nim pojawiło? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami! 🙂

===============

A Ty? Potwierdziłeś już swoją obecność na IV Zlocie Flarrow?! Nie? To do dzieła!