PODZIEL SIĘ

Robert Downey Jr. jest jedną z najważniejszych (jak nie najważniejszą) osób tworzących tak wspaniały wizerunek Marvel Cinematic Universe, który  wszyscy znamy obecnie. Dla tego studia postać ta jest bezcenna. Jest jak Biblia lub Kamień z Rosetty, będący kluczem do odczytania egipskich hieroglifów, tak sympatyczny i rozpoznawalny Downey Jr. jest czymś, co przyciąga  przed ekrany widzów z całego świata. Wcielając się w Tony’ego Starka  w “Iron Manie”  z 2008 roku,  aktor dał w ten sposób początek trójfazowego cyklu MCU, który w 2019 filmem “Avengers: Infinity War pt.II” zakończy swoją 11-letnią wizję i wejdzie w zupełnie nową erę. Robert Downey Jr. rozważa odejście z kinowego Uniwersum Marvela, ale to nie znaczy, że jeśli do tego dojdzie, to zrobi to od razu w niegodnym, bezsensownym i obcesowym stylu. Nie chciałby niszczyć świetnego wkładu i reputacji kolegów z planu ani marki Marvela. Także ze względu na dużą ilość występów jako Iron Man i fakt, że wpłynęło to na wzmocnienie pozycji MCU, Robert Downey Jr. chce się upewnić, że jego odejście z Uniwersum, które  odważnie dzielił z innymi aktorami i które współtworzył, odbędzie się w takim stylu, by MCU mogło odnosić kolejne sukcesy i to bez niego.

“To jest tak, jakbyś był częścią jakiegoś zespołu, bo jeśli chcesz naprawdę odejść, musisz upewnić się, że  Twój team jest w dobrej formie i wciąż może konkurować z innymi ekipami na jak najwyższym poziomie. Ostatecznie sprawiasz, że wszystko może iść w jak najlepszym kierunku.” – tak stwierdza Downey Jr .w rozmowie z ABC News.

14 lipca 2017 roku na ekrany polskich kin wchodzi ,,Spider-Man: Homecoming”  mający ocenę 4,14 / 5 spośród najbardziej oczekiwanych produkcji przez internautów serwisu ComicBook.com,  kolejny film MCU – a pierwszy przedstawiający historię Petera Parkera – wprowadzający postać Człowieka Pająka do finałowego dzieła, w którym “Mściciele” zmierzą się z potężnym, dzierżącym “Infinity Gauntlet” – Rękawicę Nieskończoności tyranem: Thanosem. W produkcji tej zobaczymy również Tony’ego Starka aka Iron Man, który ma przyjąć rolę swoistego mentora Parkera. To będzie 8-me  z kolei wcielenie się Downey’a Jr’a w sylwetkę herosa, którego głównym atutem jest inteligencja, pomysłowość oraz metaliczna zbroja zasilana reaktorem łukowym własnej konstrukcji. To w “Avengers: Infinity War pt. I & II” aktor po raz 9-ty zagra Iron Mana, więc od razu nasuwa się pytanie: “Czy będzie to jego ostatnia rola w MCU?”. Przyszłość Downey’a Jr’a w tym Uniwersum na ten moment nie jest do końca pewna.

Warto podkreślić to jeszcze raz: “Spider-Man : Homecoming” jest 5-tym najbardziej wyczekiwanym filmem spośród  wszystkich nadchodzących ekranizacji komiksowych, wybranym w głosowaniu czytelników portalu ComicBook.com. W filmie tym  podekscytowany swoim doświadczeniem z Avengers, młody Peter Parker powraca do swego domu na Midtown w Nowym Jorku, gdzie mieszka wraz z ciotką May. Jednak cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka. Próbuje wrócić do normalnego życia unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko “Spider-Manem z sąsiedztwa”. Jednak kiedy pojawia się Vulture –  nowy groźny wróg –  wszystko  co dla Petera ważne, staje się zagrożone. Musi więc użyć swoich zdolności by powstrzymać niespodziewanego i silnego łotra.

Powyższa produkcja będzie pierwszym filmem  o Spider-Manie wyprodukowanym wspólnie przez Marvel Studios i Sony Pictures, a wynika to z porozumienia, które marki te osiągnęły  m.in. w celu współpracy nad rozwojem postaci Petera Parkera. Czyżby szykowała się nam kolejna “nowa” trylogia?  Holland zadebiutował w roli Człowieka Pająka“Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów”, gdzie Tony Stark zaangażował go do “Teamu: Iron Man”, aby wziął udział w walce przeciwko drużynie Steve’a Rogersa.