Pogłoski na temat filmu o Namorze wzmogły się ponownie wraz z doniesieniami Reel News Hawaii: “Słychać szum wokół wyspy, mówiący, że dwie konkurencyjne produkcje mogą wpłynąć na nasze wody – Aquaman i Sub-Mariner.” Wiarygodności tym pogłoskom dodaje umieszczenie Sub-Marinera, jako projektach w trakcie realizacji przez Production Weekly.

Prawa filmowe do Króla Atlantydy, który zadebiutował w komiksach Marvela w 1939 roku, należały do Universal Pictures. Studio pracowało nad filmem w latach 2001-2006 z reżyserami Chrisem Columbusem i Jonathanem Mostowem, ale ostatecznie studio nie dało produkcji zielonego światła.

Jednak, zgodnie z wywiadem przeprowadzonym przez Kevina Smitha z dyrektorem kreatywnym Marvela – Joe Quesada – prawa do Namora znów należą do Marvela. “Tak, o ile mi wiadomo mamy je. Nie Fox i nie Sony.”

Gdy w 2014 zapytano o to samo Kevina Feige’a, odpowiedział, że jeśli ktokolwiek zrobi film o Namorze, to właśnie oni. Przyznał jednak, że jest to trochę skomplikowane. “Mamy zobowiązania, które tego nie ułatwiają. Są starsze kontrakty, które wciąż obowiązują, więc są kwestie nad którymi musimy pracować, zanim będziemy mogli ruszyć z tym. W przeciwieństwie do Iron Mana, czy Avengersów, czy jakichkolwiek innych postaci, które możemy po prostu gdzieś umieścić.”

Wydaje się więc, że Namor nie prędko trafi na ekrany, biorąc pod uwagę jak daleko sięgają obecne plany Marvel Cinematic Universe.