Fani Riverdale uwielbiają relację Betty i Jugheada, dlatego kiedy obsadzono Vanessę Morgan jako Toni Topaz, shipperzy Bugheada byli tak niezadowoleni, że doszło do tego, że aktorka otrzymywała groźby. Wypowiedziała się o nich Lili Reinhart, powołująca do życia młodszą siostrę Cooper.

W wywiadzie z Teen Vogue aktorka, która już wcześniej broniła Morgan, powiedziała, że cała sytuacja jest dziwna i niepokojąca. Podkreśla, że fani muszą umieć oddzielić aktora od granej przez niego postaci.

To strasznie dziwne” – mówi Reinhart. “Zaniepokoiło mnie to, że ludzie w ogóle wpadli na pomysł wysyłania tych wiadomości do Vanessy. Rozumiem, że fani bardzo przeżywają ten świat, postacie, nasz serial – bardzo mnie to cieszy, ale konieczne jest rozgraniczenie tego, co widzimy na ekranie od realnego świata. Vanessa nie jest Toni Topaz, ja nie jestem Betty Cooper, a Cole nie jest Jugheadem Jonesem.

Groźby spowodowane były tym, że Toni należy do Southside Serpents, a także jest dobrą znajomą Juga z nowego liceum. Fani boją się, że może ona wejść między Betty i Jugheada. Reinhart w wywiadzie nawiązała też do sytuacji, której sama niedawno doświadczyła.

Ostatnio fan podszedł do mnie, najpierw wszystko było w porządku, ale później zaczął naruszać moją przestrzeń osobistą i musiałam się bronić.” Lili uważa, że choć aktorów cieszy dedykacja fanów do serialu, muszą oni znać granice.

Riverdale wraca z drugim sezonem w środę, 11 października w The CW.