Pod koniec ubiegłego tygodnia w TAURON Arenie Kraków odbyła się konferencja poświęcona widowisku „Superheroes in concert”, którego światowa premiera przypada na kwiecień tego roku.

Spotkanie otworzył pomysłodawca projektu i jego główny producent Krzysztof Bober, który przedstawił genezę prac nad wydarzeniem oraz zaprezentował elementy składowe koncertu.

„Nikt wcześniej nie podjął się wyzwania, by połączyć ze sobą formułę koncertu z muzyką filmową wykonywaną na żywo z taneczną choreografią i najnowszymi technologiami – i to w takiej skali. Każdy z elementów projektu (muzyka, taniec i wirtualna rzeczywistość) daje jego odbiorcom okazję do zanurzenia się nie tylko w świecie, w którym odczuwa się więcej i intensywniej, ale także czerpie się przyjemność z udziału w muzycznym widowisku, tak popularnym ostatnio wśród fanów nie tylko muzyki filmowej” – powiedział Krzysztof Bober.

Bardzo ważnym elementem w koncepcji widowiska jest taniec, którego zadaniem jest zbudowanie mostu między muzyką a stroną wizualną wydarzenia opartą na najnowszych technologiach. Nad tym procesem czuwa tancerz i choreograf Bartek Wójcik, znany publiczności m.in. z programu You can dance. Po prostu tańcz!

„Udział w tak nowatorskiej produkcji to dla mnie świetna okazja do wykroczenia poza utarte ramy choreografii, z jaką mam do czynienia na co dzień. Po tygodniach poszukiwań i prób udało nam się znaleźć taką formę ekspresji, która pozwoli oddać ruchem to, czego doświadczali superbohaterowie tacy jak Spider Man czy Hulk, by poprzez taniec i nowoczesne technologie opowiedzieć ich fascynujące historie” – stwierdził Bartek Wójcik.

„Superheroes in concert” to w pierwszej kolejności koncert z muzyką filmową na żywo. Nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby muzyka w takim superbohaterskim zestawie była prezentowana podczas jednego koncertu – blisko 90 minut oryginalnych utworów (muzyka m. in. z Amazing Spider-Man, Batman vs Superman, Iron Man, Captain America: Civil War, Thor: The Dark World, Incredible Hulk, The Avengers, czy The Dark Knight Rises), autorstwa takich geniuszy muzyki filmowej jak: Hans Zimmer, Alan Silvestri, James Horner, Ramin Djawadi czy Brian Tyler. Utwory zdobywców Oscarów® i nagród Grammy wykona znakomita Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, o której udziale w projekcie opowiadał Marcin Klejdysz, dyrektor generalny Orkiestry.

„Bardzo cieszy fakt, że nasze doświadczenie w sferze muzyki filmowej dostrzegane jest nie tylko przez producentów klasycznych form muzycznych wydarzeń, ale – jak w tym przypadku – również wydarzeń innowacyjnych i najbardziej kreatywnych”, powiedział Marcin Klejdysz.

Jednym z miast, w których odbędą się pierwsze premierowe koncerty, jest Kraków, którego publiczność uznawana jest za jedną z najbardziej wymagających jeśli chodzi o muzykę filmową. Tu także znajduje się największa i jedna z najnowocześniejszych sal widowiskowych w Polsce.

„TAURON Arena Kraków daje organizatorom wydarzeń wręcz nieograniczone możliwości. Tak jest w przypadku „Superheroes in concert”, które rzeczywiście jest bardzo zaawansowanym technologicznie projektem. Dodatkowo, bardzo cieszy nas fakt, że kwietniowy koncert w TAURON Arenie Kraków kierowany jest zarówno do młodszego jak i starszego pokolenia, bo któż z nas nie miał w dzieciństwie swojego ulubionego superbohatera?” – zauważyła Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, Rzecznik Prasowy Agencji Rozwoju Miasta S.A., zarządcy obiektu.

„Superheroes in concert” w TAURON Arenie Kraków już 29.04.2017 roku!

Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika, ekrany i podłoga LED oraz elementy wirtualnej rzeczywistości. Połączenie tworzące przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła.

Ceny biletów: 99zł – 279zł
Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz punktach sprzedaży Eventim, w tym także w sklepach Empik, Saturn i Media Markt.

Link do biletów: www.eventim.pl/superheroes-in-concert

Strona www: www.superheroes.pl
Facebook: www.facebook.com/Superheroesinconcert/
Youtube: youtube.com
Spotify: http://bit.ly/2hzbpVC

Organizator: Fundacja Plateaux

Kontakt dla prasy:

Jan Roguz
+48 664 476 796
[email protected]