PODZIEL SIĘ

Wczorajszy odcinek The Gifted oddał hołd twórcy, który jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za to, jak dzisiaj postrzegani są X-Meni.

Spoiler Alert:
Artykuł może zawierać spoilery z 6-tego odcinka The Gifted “got your siX”.

Podczas gdy stworzenie X-menów przypisujemy Stanowi Lee i Jackowi Kirby’emu, to Len Wein i Dave Cockrum są odpowiedzialni za stworzenie drużyn i zespołów, które wydają się być najpopularniejszymi. Natomiast Chris Claremont uformował oraz popchał dalej koncepcję i ideę X-menów.

Serial umieścił easter egga o Claremoncie, składając mu przy tym hołd. W odcinku widzimy, jak Eclipse, Reed i Andy Struckerowie wyruszają, aby włamać się do budynku federalnego w Baton Rouge w Luizjanie. Aby nie zostać wykrytym, grupa ukrywa się na pace ciężarówki. Pojazd wygląda tak, jakby należał do firmy zajmującej się przeprowadzkami pod szyldem “Claremont Interstate Movers”.

To nie jest pierwszy raz, kiedy nazwisko Claremonta pojawia się na ekranie. Pojawia się on osobiście w filmie z 2006 roku pod tytułem “X-men: Ostatni Bastion“. Ma swój malutki występ również w filmie “X-men: Przeszłość która nadejdzie“.

Claremont był współtwórcą niektórych z bardziej znanych osobistości pośród X-menów. Jest to dość ciekawa lista: Rogue, Psylocke, Kitty Pryde, Mystique, Emma Frost, Jubilee, Sabretooth, Legion, Mister Sinister i Gambit.