SPOILERY DO FINAŁOWEGO ODCINKA S.H.I.E.L.D.

Czwarty sezon Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. przywrócił na ekrany, ku uciesze fanów, długo nieobecnego Ghost Ridera. Mało kto spodziewałby się jednak, że opuści on ciało Robbiego Reyesa, na rzecz innego “gospodarza”, choćby na krótki czas.

Zbudowanie przez AIDĘ ludzkiego ciała z wykorzystaniem Darkhold i czarnej materii zwróciło uwagę Ghost Ridera na tyle, by powrócił na Ziemię. Obie postaci zostały stworzone z wykorzystaniem czarnej materii, dzięki czemu Ghost Rider był jedynym, który mógł skrzywdzić AIDĘ i ją zniszczyć. Ta jednak była w stanie długo go unikać, dzięki swoim zdolnościom teleportacyjnym.

Coulson wymyślił plan obejścia tego problemu. AIDA została zwabiona za pomocą Darkhold, a gwarantem rozwiązania sytuacji miał być właśnie nowy “gospodarz”. Okazał się nim nikt inny, a właśnie Phil Coulson, który ku zdziwieniu dawnego LMD zamienił się w Ghost Ridera. Zdawać by się mogło, że wszystko poszło zgodnie z planem, AIDA zginęła, a Ghost Rider wrócił do ciała Robbiego.

Wszystko ma jednak swoją cenę… Phil Coulson najprawdopodobniej zawarł umowę z Ghost Riderem. Czego ona dotyczy? Możemy tylko zgadywać. Czy były dyrektor S.H.I.E.L.D. będzie przyszłym Ghost Riderem? Być może dowiemy się tego w piątym sezonie Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.