Deadpool to jeden z najbardziej wyjątkowych Superbohaterów, impertynenckich indywiduów Uniwersum Marvela. Deadpool to nie komiks czy film bądź animacja. To one stanowią o nim. To one są Deadpoolem. Wade Wilson i jego ukochane piekielnie wołowe burrito : ,,Chimichanga” tak bardzo podkreślają odrębność i niezależność Deadpoola, że nie da się obok tej jednostki przejść obojętnie. Może to wydawać się dziwne, ale najbardziej naturalne jest w nim to, iż Deadpool dobrze wie, że jest bohaterem komiksowym i często przebija tzw.  ,,czwartą ścianę”, zwracając się bezpośrednio do czytelnika.

Po dziwnych latach młodości, gdy tak Wade Wilson tułał się  i tułał po tym świecie, w końcu trafił do Wojska, lecz po jakimś czasie za nieodpowiednie zachowanie po prostu go z niego wydalono. Los nie był mu przychylny. Zdiagnozowaniu u niego raka, a w nadziei , że uda mu się z niego wyleczyć, zgłosił się do programu broni X. Podczas zabiegu zaaplikowano mu healing factor, czyli moc, właściwość, bądź czynnik regenerujący  , który posiadał m.in. Wolverine i dzięki któremu jego organizm potrafił się leczyć. Operacja zamiast mu pomóc, pogorszyła tylko sprawę i zmutowała oraz zdeformowała ciało a najbardziej twarz, co dodatkowo sprawiło, że niestabilna psychika , no cóż… stała się jeszcze bardziej niestabilna. Zniszczony układ nerwowy. Zaburzenia Osobowości i objawy dysocjacyjne.Po tym fatalnym na przyszłość w skutkach zdarzeniu, Wilson  trafia do specjalnego ośrodka gdzie przetrzymuje się podobne jemu przypadkowi ,,króliki doświadczalne”. Tam Zaprzyjaźnia się z Wormem, którego później zabija, w celu ukrócenia cierpień swojemu ,,Druhowi”, spowodowanych przez przeprowadzoną wcześniej u tego ,,obiektu” przymusową lobotomię. Za to Wade zostaje skazany na śmierć, a gdy już  zaczęto się nad nim znęcać i  niemiłosiernie go katować, uaktywnił się u niego wspomniany wyżej: Healing Factor. Skoro szybko odzyskiwał siły,  postanowił dłużej nie zwlekać i uciec z tajnej placówki eksperymentalnej. Przyjął imię Deadpool i stał się najemnikiem, jakiego znamy m.in. z filmu z Ryanem Reynoldsem, ale także innym, najefektywniejszym czyli takim, który wybił dosłownie – całe Uniwersum Marvela, co uważa się za historię nie do końca kanoniczną.

Niedawno do mediów podano informację, iż  rozpoczęcie głównych zdjęcia do ,,Deadpoola 2” zostało przedłużone o 1 tydzień z 19 czerwca na 26 czerwca 2017 roku. Prawdopodobny tytuł drugiej części przygód najemnika: Wade Wilsona to Deadpool 2: Love Machine bądź Deadpool 2 (aka Love Machine), ale jaka ostatecznie będzie wersja – o tym przekonamy się niebawem.

Realizacja tej jednej z najbardziej wyczekiwanych na 2018 rok kinowych produkcji  powróci do Vancouver w Kanadzie.  Do premiery kinowej zaplanowanej na 1 czerwca 2018 roku jeszcze daleko, ale już z ,,Deadpoolem 2″ wiąże się wielkie oczekiwania. Ta przyszła produkcja uzyskała  dość wysoką ocenę: 4,15 / 5 w serwisie ComicBook.com. Została ona nadana przez fanów komiksów i science-fcition, i oznacza  iż film staje się czwartą najbardziej oczekiwaną spośród nadchodzących  komiksowych ekranizacji.

Cóż tu dużo mówić, ponownie w rolę Deadpoola wcieli się Ryan Reynolds, a do obsady sequela dołączą m.in. Josh Brolin jako Cable, Zazie Beetz jako mutantka Domino

Za reżyserię ,,Deadpoola 2” odpowiedzialny będzie: David Leitch – twórca świetnego Johna Wicka z 2014r. W ten sposób przejmie on  stery Tima Millera – genialnego kreatora pierwszej części Deadpoola.