PODZIEL SIĘ

Jakiś czas temu świat obległa informacja, że gwiazda „Legends of Tomorrow”, Victor Garber, grający Dr. Steina, opuści serial. Tym samym wśród fanów zaczęły się spekulacje, czy druga połowa Firestorma, Jax (Franz Drameh), będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Czy znajdzie się inna osoba, która będzie mogła zastąpić Steina jako drugą połowę matrycy Firestorma? Czy może znajdą lekarstwo? Może nawet Jax przybierze inną tożsamość?

Są pewne wskazówki na temat tego, co może przynieść przyszłość Jaxa w LoT.

UWAGA NA SPOILERY ! ! ! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ! ! !

Pierwsza część “Kryzysu na Ziemi-X” rozpoczęła się od sceny, w której Guardian (James Olsen grany przez Mehcada Brooksa) z Ziemi-X, będący członkiem grupy zwanej Freedom Fighters, zostaje zabity z zimną krwią przez Dark Arrowa.

Już ze zdjęć promocyjnych ujawnionych przed crossoverem można było wywnioskować, że w evencie pojawi się również wersja Winna Schotta z ZiemiX (Jeremy Jordan).  Oczywiście tak się stało, z pewnymi znaczącymi różnicami.

Winn jest na Ziemi-38 partnerem Jimmy’ego Olsena w walce ze zbrodnią. Dokładniej to wspomaga Olsena z Vanu, gdy ten walczy w zbroi jako Guardian z przestępcami. To, że alternatywna wersja Winna również pojawiła się w serialu, może wskazywać na to, że tych dwóch również współpracuje ze sobą na Ziemi-X.

W crossoverze pojawia się również wątek z rozdzieleniem Firestorma, w którym główne skrzypce odegrali Jax i Profesor Stein. Ta dwójka postanowiła znaleźć rozwiązanie na rozdzielenie ich połączenia tak, żeby nie uszkodzić znów matrycy Firestorma. Dzięki temu Profesor Stein mógłby powrócić do domu i zająć się wychowywaniem wnuczka.

Z pomocą przyszli Cisco oraz Harry z Ziemi-2, którzy rozszyfrowali problem i stworzyli serum „oszukujące” matrycę, tak żeby zachowywała się jakby Jax i Stein byli połączeni ze sobą. Widząc, że Jax nie jest do końca zadowolony z takiego rozwiązania, Stein przygotował drugie serum, mające nadać Jaxowi zupełnie inny zestaw mocy. Jax nie był zbytnio pod wrażeniem tego planu gry.

Ci z was, którzy oglądali ostatnią część kryzysu, wiedzą, jak się zakończył. Co jednak dalej? Czy teraz, po utracie mocy, Jax opuści Legendy Jutra i przyłączy się do Freedom Fighters, jak nowy Guardian?

Winn mógłby na przykład przekonać go słowami w stylu: „Jesteś bohaterem nawet bez Firestorma, zaproponować mu członkostwo we Freedom Fighters oraz możliwość noszenia zbroi Guardiana.

Wszystko na to wskazuje, że może minąć jeszcze przynajmniej jeden lub więcej epizodów, zanim się nie przekonamy, czy te przypuszczenia się sprawdzą, ale byłby to idealny sposób na utrzymanie Jaxa w uniwersum jako aktywnie działającego bohatera.

Jest jednak jedna wada takiego posunięcia ze strony CW. W takim przypadku prawdopodobnie stracilibyśmy Drameha z „Legend Jutra” i to po jego najlepszym występie, jaki miał miejsce właśnie w kryzysie.

Oczywiście wątek może zostać rozwiązany w inny sposób. Jax może znaleźć kolejną połowę Firestorma. A może któryś z bohaterów (Ray lub Cisco z Harrym) wymyślą następne lekarstwo na ustabilizowanie i uwolnienie mocy Firestorma przez Jaxa bez udziału Profesora Steina.

Co Wy na to?

“Crisis on Earth-X” właśnie się zakończył we wtorek (w środę rano czasu polskiego) wielkim cliffhangerem dla przygód Legend. Pozostaje nam czekać na kolejne epizody „Legends of Tomorrow”, żeby dowiedzieć się więcej o przyszłości Jaxa.

Kliknij tutaj i przejdź do najlepszego sklepu internetowego z gadżetami superbohaterów!