Nadal istnieje wielka niewiadoma dotycząca przeżycia Malcolma Merlyna po zastąpieniu Thei Queen na minie oraz również wielkiego wybuchu wyspy Lian Yu. Do tego sam aktor John Barrowmann pożegnał się z fanami. Jednakże według producenta serialu, powrót zależy od samego aktorka.

Po wywiadzie Marca Guggenheima, sam aktor postanowił skomentować jego słowa.

“Jestem zdziwiony i bardzo szczęśliwy, że słyszymy komentarze Marca Guggenheima dotyczące przyszłości Merlyna w Arrowverse. Ponieważ w bardzo poważnej rozmowie telefonicznej, którą prowadziliśmy z Wendy Mericle, przekonano mnie, że nie ma planów dotyczących powrotu Merlyna.” – odpowiedział John Barrowmann.

Barrowman stwierdził, że chętnie wróci do jakiegokolwiek serialu Arrowverse, pod warunkiem, że jest ciekawa historia dla jego postaci.

“Jeśli zmienili zdanie, to niesamowite! Bardzo się cieszę, że grałem Malcolma Merlyna i byłem rozczarowany informacją o jego śmierci i tym, że nie jest już częścią fantastycznego zespołu i serialu, jeśli chcą mnie z powrotem, to po prostu muszą zadać sobie pytanie! Napisz Merlynowi niesamowitą historię, a ja tam będę!” – zakończył aktor.

Sądząc po pozytywnej reakcji na post Barrowmana na instagramie, nie jest on jedynym, który chce powrotu Merlyna. Chociaż nie wiadomo dokładnie, jak powróci i w jakiej roli.