W poprzednim sezonie serialu “Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.” Phil Coulson (Clark Gregg) poszedł na układ z diabłem, a jak wiadomo, diabeł oczekuje spłaty długu.

Aby pokonać zbuntowane LMD (Life Model Decoy) zwanego AIDA, Phil Coulson zawarł umowę i został opętany na chwilę przez Ghost Ridera, ducha zemsty, który zazwyczaj dzieli ciało z Robbieem Reyesem. W finale Robbie dał Coulsonowi jasno do zrozumienia, że Ghost Rider nie robi przysług za darmo.

Do tej pory Coulson nie zdradził agentom S.H.I.E.L.D., na czym tak konkretnie polega układ, który zawarł z Ghost RideremClark Gregg zdradził, że już w piątym sezonie możliwe jest, że  agent Coulson będzie musiał spłacić dług.

„To, co mogę powiedzieć, to to, że umowa, którą zawarł z Ghost Riderem pod koniec czwartego sezonu, zostanie w pewnym sensie spłacona i myślę, że to po prostu podniesie poprzeczkę odnośnie wszystkiego, co będzie dziać się później” – powiedział Gregg.

To nie jest jedyny problem, z jakim muszą się zmierzyć agenci S.H.I.E.L.D. w tym sezonie, ponieważ zespół wkroczy na nowe, kosmiczne tereny, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

“Zostają nagle wrzuceni w świat, o którym nie wiedzą nic i wydaje się to być poniekąd dzikie” – dodaje Gregg. „Jednym z powodów, dla których kocham ten sezon, jest fakt, że uwielbiam Science-Fiction i czuję, że wkraczamy w świat, który zawiera elementy wszystkiego począwszy od Snowpiercer, aż po Delicatessen, Silent Running oraz wiele innych fajnych filmów Sci-Fi. Tak więc prawdopodobnie bohaterowie nagle znajdują się w świecie, w którym nie działają, nie mają tam władzy, gdzie są bardzo ograniczeni oraz są odseparowani w pewnym stopniu. Dlatego też znalezienie sposobu na przywrócenie sobie pozycji jako zespołu będzie odgrywać kluczową rolę na samym początku”.

Szef Marvel Television, Jeph Loeb, dodaje: “Do tej pory mówiliśmy publiczności, co bohaterowie wiedzą lub robią. Framework jest doskonałym przykładem, ponieważ wiedzieli, czym jest, zgodzili się wejść we Framework, żeby poradzić sobie z nim. Innymi słowy – zawsze byli o krok przed wami. Teraz jednak wszyscy po raz pierwszy zaczynamy w tym samym miejscu. Tak samo, jak bohaterowie nie wiedzą, gdzie się znajdują, tak też i my widzowie tego nie wiemy”.

Zespół Phila Coulsona powrócił 1 grudnia czasu amerykańskiego (2 grudnia czasu polskiego) z dwugodzinnym odcinkiem „Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.” nadawanym standardowo w telewizji ABC.