Po dwóch sezonach ciągłych pytań fanów o postać Booster Golda w Legends of Tomorrow premierowy odcinek 3 sezonu odniósł się do postaci Michaela Jona Cartera – Odniesienie to wyszło z ust samego Rip Huntera, syna Booster Golda.

Nawiązanie to możemy usłyszeć w momencie, kiedy Rip opisuje Mistrzów Czasu – organizację, przed którą uciekał przez ostatnie 5 lat jego życia w strumieniu czasu.

“Jesteśmy najważniejszą organizacją chroniącą czas, o której nikt nigdy nie słyszał” – Wyjaśnił Rip dla swoich byłych kolegów z Legend.

Ojciec Ripa, Booster Gold, był bardzo ważnym bohaterem w pobocznych seriach 52. Na koniec tego cyklu Booster dostał swoją własną pełnoprawną serie, gdzie kluczowym bohaterem był Rip.

Hasłem przewodnim serii, która była prowadzona od 2006 do 2011 (kiedy to została anulowana, żeby zrobić restart New 52) było: “Największy bohater, o którym nikt nigdy nie słyszał.”

W serii Booster Gold, Rip Hunter i inni członkowie rodziny czy sojusznicy żyli i pracowali w głównej siedzibie poza czasem, ostatnio wdzianej w 1 sezonie. Operowali w sekrecie, naprawiając anomalie czasowe. Można śmiało powiedzieć, że pracowali w bardzo podobny sposób jak Legendy.