Marvel Television oraz Fox Television pracowało razem, by wypuścić na mały ekran serial z X-menami. Hellfire nie wypaliło, jednak zostało zastąpione przez inny projekt, mowa o Legion, które ma mieć premierę w 2017 roku. Pierwszy trailer mogliśmy ujrzeć na Comic-Con International: San Diego 2016

To jak Legion miałby pasować do schematycznej ciągłości filmowego uniwersum X-menów jest kwestią podlegającą dyskusji. Raz mówione było, że seria będzie istnieć tuż obok filmów z mutantami, a raz możemy usłyszeć, że będą się odgrywały w alternatywnej linii czasu i nie będą miały do czynienia z żadnym z filmów.

To czego nikt się nie spodziewał to fakt, że Legion może być częścią Marvel Cinematic Universe, jednak artykuł na Marvel.com sugeruje, że coś jest na rzeczy. Artykuł jest pełen nowych bohaterów, którzy będą częścią “MCU” i Legion jest właśnie na tej liście obok takich tytułów jak Captain Marvel albo Luke Cage.

Z jednej strony mogła to być wpadka, z drugiej strony reżyser Doctor Strange, Scott Derickson powiedział, że Doctor Strange rozpocznie “Marvel Cinematic Multiverse”, co mogłoby ponownie zdefiniować to co uważamy obecnie za MCU.

Cóż, dopóki nie usłyszymy tego z ust Quesady, Feige, Hawleya, albo kogokolwiek kto ma władzę w Marvelu, albo Fox to nie możemy niczego potwierdzić. Oby to wszystko się sprawdziło.