Ciężko odgadnąć kim może być przeciwnik Arrowa w następnym sezonie. Mamy tylko poszlaki podane przez twórców. Wiadomo, że będzie nim złoczyńca pozbawiony supermocy, zatem musi nadrabiać bezwzględnością jak i agresją, charyzmą, oraz innymi cechami wyróżniającego się głównego przeciwnika dla bohatera. Ostatni artykuł napisany przez Rafała podał informację o tym, że w mieście pojawi się także inny obrońca miasta, który nie dołączy do teamu. Jak to się ma do zgadywania kim będzie antagonista?
Otóż mam pewien typ…

Jak wiadomo przy serialach CW często kręci się Kevin Smith. Do czego zmierzam? Otóż ten pan stworzył jednego z ciekawszych i na pewno wyróżniających się,  powracających w komiksach przeciwników Zielonej Strzały. Chodzi mi o Onomatopoeia. Jest to seryjny morderca, który bierze za swój cel pozbawionych mocy superbohaterów, czyli możliwe że każdego z teamu Arrowa, plus zapowiadanego nowego obrońcę miasta, co łatwo by mogło wpleść się w fabułę. Gość morduje hurtowo, szukając atencji wśród bohaterów, po to by w końcu dopaść i ich. Najciekawszą jego cechą jest to, że nie wyraża się słowami, a jedynie wyrazami dźwiękonaśladowczymi (w końcu onomatopeja…), jednak myślę że w serialu poszerzą mu zakres słownictwa, a różne odgłosy strzałów, itp., będą tylko dodatkiem, by podkreślić jego szaleńczą rolę. Do jego wyposażenia należą dwa półautomatyczne pistolety. Jest do tego mistrzem sztuk walki wręcz. Smith, który ostatnio wyreżyserował jeden z odcinków Flasha, wyraził wielkie zainteresowanie na wprowadzenie swoich postaci do serialowego uniwersum (jakich nie wiemy, mój typ jest tutaj opisany).


Postać ta oczywiście działając w pojedynkę lepiej nadaje się do komiksów, ale dobre wprowadzenie fabularne, dobrze wybrana jego droga, może pokazać, że stanie się realnie wielkim zagrożeniem dla Arrowa. Taki osobisty wróg, nie mający większych pobudek niż śmierć bohaterów za pewne pomógłby podnieść wartość sezonu. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo bym chciał zobaczyć tegoż właśnie psychola w większej roli, swoistego Nemezis dla herosów z uniwersum serialu Arrow. Jeśli nawet nie jako głównego antagonistę, to chociaż w roli prawej ręki jakiegoś guru.. Może Merlina?