Dla tych, którzy myślą, że Crossbones został pokonany w Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów, przyszedł czas na rozmyślania. W swoim ostatnim wywiadzie, aktor Frank Grillo grający właśnie tę postać dał do myślenie fanom, mówiąc, że wcale nie wiadomo, czy jego postać jest na pewno martwa.

Przedstawiony MCU w Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, najemnik pojawił się znów w kolejnej części – Wojnie Bohaterów podczas epickiego starcia z Avengersami. Crossbones w filmie walczy sam na sam z Kapitanem Ameryką i po tym jak rozproszył Capa wspominając Bucky’ego Barnesa samobójczo odpala swój pas z ładunkami wybuchowymi, by zabrać ze sobą niczego nieświadomego bohatera. Jednakże, Scarlet Witch z trudnością zamyka eksplozję polem ze swojej mocy z Crossbonesem nadal w centrum wybuchu. Nie trudno więc uwierzyć, że złoczyńca nie przeżył tej ognistej sytuacji.

Grillo, natomiast, nie jest pewny czy Crossbones umarł podczas wybuchu. Rozmawiając z ABC News, mówi: “Myślicie że umarł, co nie? Widzieliście ciało?” Uśmiechając się pyta, “Co, w ogóle, widzieliście?”

Prawdopodobnie aktor ma trochę racji. Ostatecznie, jeżeli chodzi o komiksy, wiele postaci ma długą historię umierania, wskrzeszania, znów umierania i znów cudownego ożywania i powrotu do swojego uniwersum. A jeżeli chodzi o Marvela, to tylko wuj Spidermana – Ben zdaje się być nie żywy na zawsze. Co do bohaterów i złoczyńców, najlepiej nie uważać, że ktoś nie żyje, póki nie zobaczymy ciała – a nawet wtedy lepiej zostać sceptycznym co do tego.

Nie wspominając o tym, że Crossbones wychodził żywy z podobnie groźnych sytuacji wcześniej. Fani mogli zobaczyć to na własne oczy w Zimowym Żołnierzu, gdy Brock Rumlow jakoś przeżył, gdy Triskelion zapadł się na niego. Oczywiście, wyszedł przestraszony i spragniony zemsty, ale musiał żyć, żeby tego dokonać.

Grillo nawet nawiązywał do niesamowitej zdolności przetrwania u Crossbonesa, mówiąc, “Stało się to ostatnim razem. Nie mówię nic prócz tego, że… nie widzieliście ciała.”

Jak większość aktorów w MCU, Grillo podpisał umowę na większą ilość filmów, ale to już tylko zależy od Marvela, czy Crossbones pojawi się w kolejnych filmach. Jeżeli Grillo ma rację, fani powinni się spodziewać, że Crossbones narobi jeszcze więcej kłopotów, z którymi Avengers będą musieli sobie poradzić.