Po prawie miesiącu postanowiłem zabrać się za TOP 5 złoczyńców według redakcji FLARROW.pl. Czekaliście? 😀 Przypominając, były do wybrania postaci z uniwersum Marvel, ale nie znalazły się w piątce. Lista należy do DC! Bohaterów możecie zobaczyć tutaj (klik!). Zapraszamy do komentowania i opisywania swojej listy. 🙂 Tak jak wtedy, zacznę od końca. Dodam muzykę, żeby lepiej się czytało, zapraszam!

Miejsce 5 – Bane

4309506-2391520-bane_2

Można powiedzieć, że po Jokerze największy wróg Batmana. W komiksie wygnany członek ligi cieni był bardzo inteligentny, niemalże dorównywał inteligencją Batmanowi i znacznie przewyższał go w sile i warunkach fizycznych. W Nolanowskiej wizji świata Bane nie wydaje się aż tak silny i inteligentny. Postać Bane’a została stworzona na potrzebę złamania Batmana w przenośni i dosłownie.

 

Miejsce 4 – Reverse Flash

4556465-reverse-flash

Eobard Thawne świetnie potrafi udawać miłego i chętnego do pomocy, by jego odwieczny wróg Barry Allen stał się szybszy. Jednak robi to tylko i wyłącznie dlatego by móc mu odebrać speed-force.  Tak dwulicowej i przebiegłej postaci brakowało wśród seriali.

 

Miejsce 3 – Captain Cold/Kapitan Chłod

captain-cold3

Pierwszy raz widzimy Snarta w serialu „Flash”, jego postać z biegiem wydarzeń zaczyna się zmieniać, nie do końca można go nazwać typowym złoczyńcą. Przecież obecnie pomaga w ratowaniu świata. Jednak, Leonard Snart działa tylko jeżeli ma z tego jakieś korzyści. Postać przebiegła, działająca tylko we własnym interesie. Doskonały złodziej z wyrafinowanym charakterem i dobrym poczuciem humoru.

 

 

Miejsce 2 – Deathstroke

tumblr_nfuqvbOtBS1tgo8o0o1_500

Jeżeli chodzi o tego serialowego, zagranego przez Manu Bennetta, to aktor oddał tej postaci każdą nawet najgorszą cechę. Aktor świetnie wczuł się w rolę bezdusznego, potrafiącego zniszczyć wszystko co stanie mu na drodze złoczyńcę.  Deathstroke, jest postacią bardzo specyficzną ponieważ stał się zły przez śmierć ukochanej która tak naprawdę… nie wiedziała o jego miłości.

 

 

Miejsce 1 – Joker

ComicJoker1

Jedna z najbardziej wyróżniających się postaci komiksowych w całym uniwersum DC. Psychopatyczny, seryjny morderca umalowany w charakterystyczny sposób, przez co jest znany praktycznie na całym świecie wśród fanów komiksu. Teraz, wróg numer jeden Batmana, jednak w latach 50 i 60 był przedstawiony jako osoba skora do popełniania złośliwych żartów. Nie było mowy o popełnianiu morderstw i torturowaniu innych przez tego człowieka.

 

Wyróżnione postacie to: Ultron, Red Skull, Dwie Twarze i Strach na Wróble. 🙂

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/260982481?secret_token=s-CKJuC” params=”color=2cd53a&auto_play=true&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]