Złoczyńca w Doctor Strange, Kaecilius, grany przez Madsa Mikkelsena, przez długi czas był owiany wielką tajemnicą. Mogliście go przelotnie zobaczyć w dosłownie klatce lub dwóch w pierwszym trailerze, ale tak samo jak jego postać z Łotr Jeden, trzymany był w tajemnicy.

Wczoraj, Marvel wypuścił pierwszą połowę oficjalnego komiksowego prequela Doctor Strange, który będzie dział się w MCU i był przepełniony nowinkami, wśród których było dobre spojrzenie na Kaeciliusa, a zeszyt koncentrował się na postaci. Oczywiście, to prequel, więc potwierdza nam, że złoczyńca był w przeszłości Mistrzem Mistycznej Magii i pracował u boku Wonga, Ancient One i całej reszty.

Możemy w panelach zobaczyć wygląd Kaeciliusa, trochę zmęczony, długie włosy, zaczesane do tyłu. Jego szaty są podobne do innych, pomarańczowy kolor z dużym ozdobnym pasem. Jego pas ma coś w rodzaju liny przywiązanej do niego, w odróżnieniu do innych Mistrzów. Rzucające się w oczy też jest to, że jako broni nie używa laski, tylko dwóch małych, wyważonych, jednoręcznych sztyletów.

kaecilius-group-shot-with-masters-188985

Mamy nadzieję, że na Comic-Con zobaczymy w końcu tę postać w wykonaniu Madsa Mikkelsena, tymczasem rzućcie okiem na galerię:

Doctor Strange – Kaecilius