PODZIEL SIĘ

Dołącz do Akademii Bohaterów Marvela i rozmawiaj z innymi fanami!

Gdy tylko wyszło na jaw, że Jason Momoa będzie częścią obsady DC Extended Universe, fani strasznie się ucieszyli, a w momencie kiedy potwierdziło się, że na dodatek wcieli się w Arthura Curry’ego aka Aquamana to poziom ich uradowania był nie do opisania.

Po odegraniu przez aktora ról w takich produkcjach jak Conan Barbarzyńca, czy Gra o Tron, nic dziwnego że ludzi ogarnęła ciekawość jak Momoa wypadnie jako ikoniczny bohater podwodnego świata uniwersum DC. Wątpliwości wielu z nas powinny być rozwiane, po tym jak w ostatnim wywiadzie Jason zdradził czemu tak bardzo identyfikuje się z postacią Aquamana.

W trakcie konwersacji Momoa był zapytany w jaki sposób czuje się połączony z herosem, a ten odparł że zarówno jego jak i Aquamana przeszłość nie należała do zbyt kolorowych.

W jaki sposób identyfikuje się z tego typu… wyrzutkiem? Wiecie, on nie był zbytnio akceptowany w społeczeństwie… Ja też nie byłem.

Aktor kontynuuje wyjaśniając, że wychowywał się w małej wiosce w stanie Iowa.

Nie było tu zbyt wiele osób innej rasy, nie było chińczyków, meksykanów, czy czarnoskórych. Dorastałem w Iowie razem z około 100-ką osób

Urodziłem się na Hawajach, więc chciałem się tam zobaczyć z ojcem… Nie byłem zbytnio akceptowany przez niektórych ludzi, gdyż nie byłem wychowywany właśnie tam. Czułem się jak wyrzutek i że nie pasuję zbytnio do dwóch różnych światów.

Momoa urodził się w sierpniu 1979 roku w Honolulu. Jego ojciec był rdzennym Hawajczykiem, jednak sam Jason dorastał u boku swej mamy w Iowie. Dorastając czuł się jakby żył w dwóch różnych światach i nie pasował do żadnego z nich tylko z powodu jego pochodzenia.

Fani Aquamana od razu zauważą połączenie między Jasonem a superbohaterem. W komiksach Arthur Curry podobnie jak Momoa jest częścią dwóch światów – Podwodnego i ludzkiego. Jego ojciec był zwykłym latarnikiem, jednak jego matka, Atlanna, była wygnaną królową Atlantydy. Kiedy Arthur dowiedział się o jego korzeniach, heros czuł się rozdarty i nieustannie starał się z tym pogodzić, nawet po tym jak stał się superbohaterem znanym jako Aquaman.

Nie można zaprzeczyć, że to lekko przygnębiające, jednak to tylko daje nadzieje, że rola Aquamana zostanie odegrana perfekcyjnie.

Co sądzicie o Jasonie? Pasuje wam w roli Aquamana?
To jak wypadnie, dane nam będzie ocenić już 17 Listopada 2017 roku, kiedy to swoją premierę będzie miało Justice League.