Kiedy gwiazdor Chicago Med, Colin Donnell (Tommy Merlyn) i grający w Teen Wolf oraz regularnie w poprzednich sezonach Arrow, Colton Haynes pojawili się w 100 odcinku Arrow, fani na pewno zauważyli, że nie mieli scen takich, jak cała reszta powracających do nas aktorów.

Dziesiątki aktorów wróciło na kilka chwil (lub więcej) w setnym odcinku Arrow, gdyż było to ważne dla producentów wykonawczych Andrewa Kreisberga i Marca Guggenheima, ponieważ chcieli znów pokazać nam znajome twarze z przeszłości choć przez chwilę.

Kreisberg powiedział dziennikarzom, że najlepsze było „sprowadzenie obsady. Udało się ściągnąć Susanne Thompson i Jamey’a Sheridana z powrotem, rozpaczliwie chcieliśmy też odzyskać Colina Donnella i Coltona Haynesa. Po prostu nie mieliśmy szans, by dać im wszystkim więcej czasu.”

“Serial należy teraz do konsorcjum i udało mi się złapać kilka pierwszych odcinków na TNT. Jesteśmy tak zagłębieni w bieżącą fabułę, że łatwo zapominamy jak bardzo poszliśmy do przodu i jak bardzo serial ten się teraz różni,” dodał Kreisberg. “Oglądając te wczesne odcinki, a następnie widząc setny, patrząc na sceny Olivera z jego matką, a zwłaszcza sceny z Theą i Moirą. Zaczyna wtedy do człowieka docierać jak ważną była osobą dla mitologii, tych postaci i w ogóle wszystkiego co się stało. To właśnie te chwile dodały niesamowity nastrój setnemu odcinkowi. Naszą pierwszą misją było upewnienie się, że uda nam się skompletować całą obsadę. Mieliśmy szczęście, że każdy kto opuścił serial był strasznie podekscytowany swoim powrotem. “

arrow100

“Wiesz, to zabawne, ale w oryginale nie było tej sceny w odcinku,” Guggenheim powiedział o krótkim występie Roya Harpera i Tommy’ego Merlyna, którzy pojawili się jako hologramy pod koniec odcinka. “Szczerze mówiąc, nie mogę nawet powiedzieć, skąd wziął się ten pomysł. Po prostu pisałem tę scenę, gdy Oliver wraca i nagle to wpadło mi do głowy. W zasadzie wiedziałem, że chcemy mieć znów wszystkich z obsady, ale w tym czasie nie wiedziałem jeszcze kto będzie mógł, a kto nie. Pomyślałem “to jest sposób, w jaki możemy mieć ich wszystkich.” Wsparcie z naszego domu efektów wizualnych, Zoic obsługiwał te zdjęcia. Zrobili świetną robotę, szczególnie jeśli chodzi o Colina i Coltona, ponieważ nie mogli ich ponownie nagrać. Przede wszystkim, trzeba było znaleźć dobre sceny ze starych odcinków i wyciąć ich, a następnie umieścić ich w tym. Było trudno, ponieważ musieli pracować z wcześniej powstałym materiałem. Owszem mieli 99 odcinków do wyboru, jednak to tylko utrudniło wybór. Zrobili niesamowitą robotę, jak zawsze.”